Alex Mickle, ukrajinský fotbalista: životopis, rodina, sportovní kariéru

Alex Mickle - známý sovětský a ukrajinský fotbal. On hrál za národní tým SSSR. Nejpopulárnější podána v Kyjevě „Dynamo“. Po ukončení sportovní kariéry se obrátil ke koučování. Během posledních dvou let jako vedoucí národního týmu Ukrajiny.

Na počátku své kariéry

Alex Mickle narodil v Kyjevě 30. března 1963. Od dětství jsem se cítil nutkání zapojit se do sportu, a to zejména ve fotbale. Jakmile se přiblížil věku se zapsal do juniorské sportovní škole. Stejně jako všechny kluky Kyjev, snil o hraní v místním „Dynamo“ (Kyjev), Alexei, a sen.

V dresu dorostu byla zahájena v roce 1973. Alex Mickle. Fotbalista hrál jako záložník. Od 10 do 18 let starý hráč hrál za juniorské týmy z různých let, stále je na tužky z funkcionářů dospělého „Dynamo“. V roce 1981 byl nakonec přijat do hry pro první tým.

V Kiev "Dynamo"

Ve své první sezóně v rodném klubu Mickle okamžitě debutoval v Premier League. Ale často na poli nezúčastnila - konkurence byla nepřiměřeně vysoká. Tým byl jedním z vůdců sezony a jako výsledek, získal 22 vítězství v 34 utkáních vydalo vítězství v šampionátu Sovětského svazu. Nejbližší pronásledovatel - Moskva „Spartak“ - zanechal o 7 bodů. A to navzdory skutečnosti, že v době, kdy o vítězství dostal pouze dva body.

V roce 1982, zopakovat úspěch nebyl možný, i když „Dynamo“ (Kyjev) byl znovu blízko k šampionátu. V posledním kole Kiev porazit hostující Yerevan „Ararat“ s výsledkem 3: 2. Osud zlatých medailí ve hře závisel na Moskvě „Spartak“, zajištění třetí místo, se Minsk „Dynamo“, který bojoval o titul. V zápase o spoustou gólů Bělorusové vyhráli 4: 3.

V roce 1983, Alex Mickle - již plnohodnotným hráčem základní struktury, ale má tým věci neměl sečíst stejně. Triumph, že sezóna se stal další ukrajinský klub - Dnepropetrovsk „Dnepr“, vyhrál mistrovství. A „bílo-modrá“ trvalo jen 7. místo.

Opět mistři

Návrat na předchozí úroveň v Kyjevě, v čele s Mickle, ale selhal v roce 1985. Přesvědčen hru po celou sezónu - a další šampionát. Moskva „Spartak“ je za 2 body. Následující rok, „Dinamo“ se stal opět favority a bojuje za jen díky tehdejší hranice losování. Podle výsledků sezóny v Kyjevě a Moskvě „Dynamo“ Byl stejně bodů. A někdo - na 11. Ale Moskvané jsou připraveni o jeden bod, a Ukrajinci - ne. Skutečnost, že pravidla byla jedna výjimka - pokud během zápasu dva nebo více hráčů byli svoláni do národního týmu, pak hra končí remízou hranice neuniká. Alex Mickle hraje pro lidi z Kyjeva až do roku 1990. Tehdy se mu podařilo vyhrát s týmem čtvrté zlato z mistrovství SSSR. Celkem za tým strávil 137 zápasů a vstřelil 39 gólů.

kariéra v Evropě

Po rozpadu Sovětského svazu, mnoho hráčů se rozhodnou zkusit štěstí v zahraničních klubech. Mickle Alexej Alexandrovič nebyl výjimkou a šel hrát v Itálii. Ukrajinský záložník se stává hráč „Sampdoria“ Janov vyhrál v minulé sezóně italský pohár. Proto s novým klubem, okamžitě působí v Evropském poháru. V prvním kole, Italové našel německou „Kaiserslautern“ a ztratí pryč 0: 1. Návratnost zápas se koná pod diktátu klubu Mickle. Skóre 2: 0 se získá přístup k dalšímu kroku.

V 1/8 finále "Sampdoria" si snadno poradí s řeckým "Olympiakos" (1: 0, 3: 1). V boji o semifinále na večírku najednou ztrácí polský „Legia“ 0: 1. Ve druhé etapě Janovany měl mnoho příležitostí ke zlepšení situace, ale hra skončila remízou - 2: 2.

Mezitím, v případě, že italský šampionát v „Sampdoria“ šlo dobře. Přes domácí prohře přímými soupeři v boji o medaile, „Janov“ a „Torino“ (se stejným výsledkem 1: 2), tým sebevědomě přinesl věc k jeho vůbec první vítězství v seriálu „A“. Impozantní „Milan“ a „Inter“ za 5 bodů. Záložník Mickle, jehož životopis získal další šampionát, významně přispěla k celkovému úspěchu. Odehrál 24 zápasů a vstřelil tři branky.

Albion

Navzdory úspěchu, po skončení sezóny Mickle přesunut do šampionátu Skotska. Dostal pozvání od jednoho z vůdců - příkazem „Glasgow Rangers“. Ve své první sezóně v novém klubu ukrajinského záložníka klade druh záznamu. On je třetí rok v řadě stane mistrem, a země se všemi jiný.

Scottish Cup vyhrát byl asi nejjednodušší. „Rangers' obešel nejbližší pronásledovatel“ srdce Midlothian „o 9 bodů. Zároveň se v sezoně vstřelil 101 cíle.

Celkem ukrajinský strávil pět sezon ve Skotsku, vyhrál pět ligových titulů. V roce 1993, „Aberdeen“ ztratil 9 bodů, a příští rok - pouze 3. boj byl tvrdý. V roce 1995, druhá byla „Motherwell“, vzadu o 15 bodů. V posledním roce představení Mickle ve Skotsku boji, „Rangers“ uloženo „keltský“, připustil v cíli 4 body.

skotské liga

V hlavním turnaji European Cup starého světového Mickle již hrál s Kiev „Dynamo“. Nicméně výkon skotského mistra byl docela odlišný. V sezóně 1992/1993, "Rangers' nejprve naprázdno dánský" Lyngby "(1: 0, 2: 0), a pak se anglicky" Leeds „(2: 1, 2: 1) a byl v základní skupině. Soupeři byli francouzský „Olympic“, belgický „Brugge“ a ruského CSKA Moskva. Skotové nikdy ztracen, ale 4 remízy nedovolil, aby na prvním místě. Vaše poslední šance, oni ztratili v posledním kole, hrát domácí remízu s CSKA Moskva 0: 0. Konečný šel do francouzského „Marseille“.

V letech 1993-1994 tým šel na jevišti 1/16, v ostrém boji poté, co ztratil bulharskou „Levski“ nejen kvůli počtu vstřelených gólů v zápase pryč (3: 2, 1: 2). V roce 1994 byl zaveden funkční systém losování turnaje změnila. Ve skupinové fázi, 16 týmů přišel hrát. Nicméně Skotové nejsou způsobilé, čímž se získá řecký AEKu (0: 2, 0: 1). V jeho finální sezóně hrát za „Rangers“ Mickle s týmem dostal do skupinové fázi, porazil kyperský Anorthosis „“ (1: 0, 0: 0). Tato skupina měla setkat s Dortmund, „Dortmund“ italský „Juventus“ a rumunský „Steaua“. Mající dvě drtivou porážku Italů (0: 4 a 1: 4), Skoti ztratili šanci na dosažení skupiny. Nevyhrál jediný vítězství, ale na posledním místě. Mickle nakonec hrál za „Rangers“ 110 zápasů a vstřelil 20 branek. V roce 1996 ukončil svou kariéru v profesionálním fotbale po dobu 33 let.

Tým SSSR

Největšího úspěchu v národním týmu dosáhl Mickle, hrát pro SSSR. V roce 1988 odešel do olympijských her v Soulu.

V první hře, kterou hraje sovětské tým nulové remízu s hostiteli. V utkání proti Argentinci až po 7. minutě otevřel Igor Dobrovolského a 22 minut Mickle zdvojnásobil výhodu. Za čtvrt hodiny před koncem utkání Alfaro hrál jednu kouli, ale Jihoameričané nedosáhly víc. V posledním utkání proti Američanům a dělal Mickle skóroval dvakrát. Nejprve se otevřel skóre v prvním desetiminutové a 48 minut, nastavit 4: 0 na tabuli. Avšak nemohl takový přesvědčivá výhra, až do konce jednání Američané hráli dva míčky. Ale Sovětský svaz stále vyšel ze skupiny z prvního místa.

V 1/4 finále australské národní tým byl poražen 3: 0. A opět exceloval Dobrowolski, realizovala dvě pokuty, a Mickle. Semi-finále proti Italům nebylo tak snadné. Hostující byla otevřená pouze po dobu 50 minut, a také to Virdis. Vstřelit míč zpět Dobrovolského podařilo 10 minut před koncem normální hrací doby, soustružení hru do over-čas. Dodatečné půl hodiny začaly sovětských hráčů úspěšně - již na 92 ​​minut do arminas narbekovas svůj tým do vedení, ale na 106. Mickle dělal skóre 3: 1. Nicméně, po několika minutách Carnevale hrál jednu bránu, konečný výsledek 3: 2 ve prospěch SSSR.

Ve finále sovětských hráčů protilehlých Brazilci a opět to bylo nutné kompenzovat Romario cíl pro první pololetí. V polovině trestu druhého Dobrovolského se vyrovnává. Rozhodující gól v prodloužení vstřelil Yuri Savitchev. Mickle vstřelil 5 gólů v turnaji.

Osobní život

Jeho budoucí žena se setkali v mládí Alex Mickle. fotbal family utvořil alianci s Inna, koho on se setkal, když byli 13 let. Po 6 letech se oficiálně ženatý. O rok později měli prvorozený - Alex. Syn jeden čas byl zaměstnán ve fotbale, ale nakonec se rozhodl pro jinou cestu. V roce 2004 se narodil Mickle Druhé dítě - byl povolán Matthew.

Během jeho celoživotní sportovec získal nejen sportovní trofeje a medaile. Má Alex Mickle státní ocenění. Od roku 2004 do roku 2016 byl předložen třemi stupni ukrajinského Order „Za zásluhy“, av roce 1989 - Řád přátelství národů.

Na pozici trenérské

V roce 2012, Mickle. - trenér FC „Dynamo“ (Kyjev „) První pomohl Oleg Blochin, a poté byl jmenován jako sportovní ředitel s dorostu Ukrajiny získal stříbrnou medaili na evropském šampionátu nemohl porazit jediný tým Nizozemska ve finále ...

V roce 2008 se stal mentorem národního týmu. Debut hra se spřátelil s Kyprem, který skončil remízou - 1: 1. Mickle musel kvalifikovat na mistrovství světa. Tým začal s těžkým vítězství nad Běloruskem jediný cíl Shevchenko zaznamenal z pokutového kopu. Následovala více přesvědčivé vítězství nad Kazachstán (3: 1) a s nulovou draw Croat. Na jaře roku 2009 byl poražen v „Wembley“ z britského 1: 2, přičemž vítězný gól vstřelil zakladatelů fotbalu po dobu 5 minut před koncem zasedání. V červnu, Ukrajinci nedokázal udržet vítězný skóre v hodnocení utkání proti Chorvatům - 2: 2. Mezi selže z výběru - bezbrankové remíze v Minsku. V předposlední kolo Mickle domácí tým získal historické vítězství přes angličtinu, jediná branka v prvním pololetí zaznamenal Nazarenko. Nicméně, pro Brity, to byla jediná ztráta bodů, ale s jistotou vyhrál první místo a Ukrajinci šel do play-off.

Soutěžící dostali Řekové. Zápas v Aténách skončila bezbrankovou remízou, a ve druhém utkání Salpingidis vstřelil jedinou branku v polovině prvního poločasu. Mickle tohoto zápasu byl naposledy jako hlavní trenér. V současné době pracuje v systému Kyjev „Dynamo“.