Pavel Nedvěd: životopis, úspěch

Pavel Nedved - A český fotbalista. Nejpopulárnější vyrobena v italském šampionátu hrát pro římské „Lazio“ a Turín „Juventus“. Na konci 90. let - brzy 2000s byl považován za jeden z nejlepších záložníků v Evropě. V roce 2003 získal „Zlatý míč“ - cenu, která je udělována nejlepším hráčem sezóny.

Pozadí

Pavel Nedved se narodil v malé české vesnici Skalná, která se nachází v blízkosti města Cheb, nedaleko německých hranic. Sportovec se narodil v roce 1972.

Již ve věku pěti let začal hrát v místním týmu „Tatranu“. Ve věku 13 let byl pozván do klubu „Red Star“ od města Cheb. Talentovaný hráč rychle všimli skauti z nejlepších týmů v zemi. O rok později byl v okresech Plzeň „Skoda“, a na počátku 90. let se přestěhoval do Prahy „Dukla“.

představen ve profesionálního fotbalu

V profesionálním fotbale, Pavel Nedved debutoval v roce 1991 v první lize mistrovství Československa. V té době mu bylo teprve 19 let. On hrál 19 zápasů a vstřelil tři branky.

Nadějný záložník začal zajímat o nejslavnějšího českého klubu - pražské „Sparta“. V roce 1992 začal hájit barvy týmu.

V první sezóně v „Sparta“ Nedvěd nedokázal okamžitě získat místo na základně. On se objevil na hřišti 18krát, ale pouze 5 z nich šel do základní sestavy.

Následující rok, on už zvládl, nakonec se stal jedním z vůdců klubu. V sezóně 1994/95 Pavel Nedvěd byl zvolen nejcennější hráč „Sparta“. V 27 hrách, on zaznamenal 6 gólů a získal titul třetí ligu v řadě. Následující rok, on se ukázal ještě větší výkon, vstřelil 14 gólů za sezónu. Po skončení šampionátu dostal několik nabídek ze zahraničních klubů.

Pracovní příležitosti v zahraničí

Obzvláště zajímavé Nedvěda ukázal holandský PSV, ale v boji o atleta nakonec porazil římské Lazio „“ tím, že nabízejí výhodnější smluvní podmínky. Italský klub Český záložník podařilo ve 4, 5 milionů dolarů. Ve své první sezóně v novém týmu fotbalista Pavel Nedvěd vstřelil 11 gólů v brance soupeře. Jeho tým skončil čtvrtý v pořadí.

V roce 1998, Nedvěd vyhrál svou první trofej v Apeninském poloostrově. V Coppa Italia soupeře jeho tým byl „Milan“. První zápas na „San Siro“ vyhráli mistři, ve druhém zápase, „Milan“ otevřel skóre v první minutě druhého poločasu. Ale Římané se podařilo zvrátit průběh boje. Gottardi, Jugovic a uvést „Lazio“ vítězství v poháru.

V roce 1999, Nedvěd vyhrál italský Super Cup, vstřelil jeden z cílů v branách Turín „Juventus“ ( „Lazio“ vyhrál se skóre 2: 1). Avšak poté, co hráč pronásledovali zranění. V důsledku toho musel vynechat téměř celou sezónu. Zpět na konci, on znovu se stal idol římských fanoušky. V Poháru vítězů pohárů finále bylo jeho cílem ve finále pomohlo vyhrát španělskou ‚Mallorca‘. „Lazio“ získala vůbec první evropskou trofej.

V roce 2000 byl český fotbalista hrál téměř klíčovou roli ve vítězství „Lazio“ v italském šampionátu. V průběhu sezóny Římané měli získat zpět mezeru 9 bodů z Turína „Juventus“. V závěrečném utkání Nedvěd tým koše „Reginu“ (3: 0). „Stará dáma“ náhle ztratí. „Lazio“ se stal mistrem podruhé ve své historii. Zatímco přezdívka fotbalista Pavel Nedvěd na Apeninském poloostrově byl Pavelina, což doslovně znamená „kůň“. Získal ji za asertivní a agresivní hrou.

V Turín "Juventus"

V roce 2001, právo na Nedvěda koupil další italský klub - Turín „Juventus“. převáděná částka byla 50 milionů $. Vzali jsme si přehrávač pro konkrétní pracovní pozici - namísto Zinedine Zidane, jenž odešel do důchodu v Madridu „skutečný“.

Zpočátku tomu tak v novém týmu neměl štěstí. Teprve poté, co ji Lippi proměnila v centrum polovinu, Nedvěd hrál v plné síle. Režíroval nejvíce útoků. Díky své aktivní hře před „Juventus“, v konečném důsledku stále zapojený do boje o titul v posledním kole před „Romů“.

"zlatý míč"

V časném 2000s, Nedved přišel na vrcholu své zdraví. New Pavel Nedved přezdívka, zatímco už znal všechny fanoušky. To stalo se známé jako „české rakety.“ Spolu s Juve útočník Alessandro Del Piero vedl český tým k vítězství ve všech soutěžích.

V šampionátu rovné „Juventus“ tam nebyl. Runner „Inter“ je za 7 bodů. Také to bylo podmanil si italský Superpohár. Úspěšný tým hrál v Evropském poháru. První turintsy drtivé vítězství v první skupinové fázi. Ve druhém všechno to nebylo tak jednoduché.

V prvním setkání na večírku s „Deportivo“ jediným cílem Nedved zachránil „Juventus“ z porážky (2: 2). A po vítězství nad Švýcary „Basel“ následované dvěma ztrácí anglického „Manchester United“. To se stalo určujícím domácí zápas s „Deportivo“. Španělská kompenzovány s výsledkem 0: 2. Nicméně, „Juventus“ ještě podařilo vyhrát, dává gól ve druhé minutě přidal.

V 1/4 finále v konfrontaci v „Barcelona“ Nedvěd gól v pryč odpovídal svůj tým vpřed. Osud semifinále bylo rozhodnuto v prodloužení. V 1/2 finále „Juventus“ ztratil na párty „Real“ 1: 2. Ve druhém zápase provedeného na účtu 2: 1. Případ šel do prodloužení, dokud se 73 minut Nedved vstřelil rozhodující gól.

Dva italské týmy sešly ve finále Ligy mistrů - „Juventus“ a „Milano“. Jelikož nebylo možné určit vítěze primární a sekundární času. Sankce byly úspěšnější než Milanese.

Podle výsledků sezony Nedvěd obdržel „Zlatý míč“.

V České republice

Jaká je přezdívka Pavla Nedvěda dnes - znát všechny české fanoušky.

V roce 1996 na mistrovství Evropy v Anglii, Češi se dostal do finále, kde jen v prodloužení ustoupila německého národního týmu.

Na mistrovství Evropy v roce 2004 se dostal do semifinále s týmem. Nicméně, v první polovině jsem byl zraněný a nemohl pokračovat v jednání. V důsledku toho se v play-off poslední rivaly - Řeky.

Nedvěd ukončil kariéru v roce 2009. Za klubu strávil více než 500 oficiálních her, vstřelil 110 gólů. Za národní tým své země odešel na poli 91 krát, význačný 18 branek.