Riccardo Daniel: Úspěch Story

Pro milovníky Formule 1 australský řidič číslo 1 a část národního hrdinu pro jistý, na dlouhou dobu bude Mark Webber. Ačkoli Mark nakonec nepodařilo vyhrát alespoň jeden mistrovský titul, on záviděníhodné stability potěšil své fanoušky dostat na pódium, a někdy vyhrál Grand Prix.

Další australský pilot F1 - Daniel Ricciardo - zatím se nemůže chlubit tolika ocenění jako jeho slavný krajan, ale jeho závodní kariéru v plném proudu, což znamená, že je zcela závislá na postoji jezdce. Je ironií, že byl nahrazen Daniel Mark Webber v týmu Red Bull, když soud se rozhodl spolupracovat s profesionálním sportu.

Provedení na amatérské úrovni

První závodní auta, která seděla za volantem Riccardo Daniel, se stal pravidelným kartu. Již devět let starý chlapec jezdil v kruhu se svými vrstevníky, a pak si uvědomil, že vysokorychlostní trať - to je jeho povolání.

V šestnácti, Daniel zúčastnil místní Formule Ford šampionátu, ale v žádném z těchto tří závodů nejsou schopny získat kredity. Navzdory tomu, australský získal právo hovořit v asijském šampionátu Formule BMW, kde zaznamenal své první vítězství v motoristickém sportu. Celkem za šampionátu Daniel Ricciardo získal 231 bodů a umístila na třetím místě mezi všemi ovladači. Další dvě sezóny strávil v australském Formule Renault, kde hájil barvy týmu RP Motorsport. Mimochodem, v této sérii závodů podél Riccardo pilotoval další budoucí člen F1 - Finn Valtteri Bottas.

Vzorec 3

V roce 2008 Riccardo Daniel Carlin Motorsport tým vzal pozvánku a přestěhoval se do britské formule 3. Australský poměrně úspěšně debutoval na okruhu v Norimberku, vyhrál finále na šestém místě. Poté následovala série konečného stupně vítězů, což umožňuje pilotovi Carlin vyhrál šampionát s 89 bodovým náskokem více než nejbližší konkurent. Od dob vystoupení v šampionátu dalšího Australana Davida Brebema, Riccardo Daniel se stal prvním představitelem zelené kontinentu, který získal titul.

vzorce 1,

Šéf závod mistrovství, Daniel pozván Christian Horner - Red Bull Racing Team boss. Riccardo nejprve s jiným debutujícího čtyřicátníka sloužil jako zkušební piloti, ale po úspěšném vystoupení australského jezdce o dítě Toro Rosso, mu bylo nabídnuto stálé místo jako pilot RBR, nahradí tým jeho krajan Mark Webber. Je pozoruhodné, že po tomto přeskupení mezi nejvyššími řidičů v F1 se stal právě Daniel Ricciardo. Australská výška - 180 cm.

hvězda №1 v klubu v té době, samozřejmě, byl německý jezdec Sebastian Vettel, ale australský debut by se dalo nazvat úspěšný. Okamžitě se stal druhým na domácí Velké ceně, a to navzdory nedokonalé technicky auto vzorku 2014 roků. Obecně platí, že Ricardo strávil přesvědčivé debutové sezoně v RBR, připsal tři vítězství a sedmkrát na stupních vítězů. V důsledku toho - třetí místo v šampionátu a mnoho pozitivních recenzí od renomovaných avtoizdany. V šampionátu 2015 australského jezdce se objevil s novým spoluhráčem (Rus Daniil Kvjat) a jako součást prochází těžkými časy Red Bull vzal osmé místo posledního. O rok později, v šampionátu 2016, australská dokázal zopakovat svůj nejlepší úspěch, a přijmout třetí místo v sezóně. Je pozoruhodné, že v tomto šampionátu Ricardo jen jednou zvedl nad hlavu vítěze poháru Grand Prix.