„Pan biatlon“ ze Sovětského svazu Alexander Tichonov

V letech národního týmu Sovětského svazu v biatlonu byl jedním z nejsilnějších na světě. Pánské štafeta nebylo rovno čtyři bílé olympijských her v řadě, od Grenoblu a konče vítězství v Lake Placid. Jeho struktura je souhlasně zařadil Alexander Tikhonov, je biatlonistka od Boha, patnáctkrát šampion SSSR, vítěz Světového poháru.

První kroky

Otec Alexander Tichonov byl učitelem tělocviku v místní škole, zatímco jeho matka pracovala jako účetní a jejich společná vášeň lyžování. S takovými rodiči, on prostě nemohl držet dál od sportu. Jeho první kroky věří na zimních silnicích Alexander dělal pod vedením Oleg Gorokhov.

Když přišli k významným úspěchům, byl pozván do národního týmu SSSR, který byl vyškolený Eugene Glinski. „Kmotr“, jehož prostřednictvím Alexander Tichonov poslušný až na vrchol světa, se stal slavný jmenovec - biatlonistka Privalov.

Olympijský vítěz Alexander Tichonov

V roce 1968, mladý nadějný sportovec zúčastnil X. ZOH v Grenoblu ve francouzštině. A první pokus senzačně získal stříbrnou medaili v individuálním závodu na 20 kilometrů, se dvěma tresty. V této disciplíně, ztratil jen norský Magnar Solberg, který se ukázal bezchybné střelby.

Debut Olympiáda byla šťastná Alexander - hlavní úspěch na něj čekala v relé 4 x 7, 5 km. „Miner“ V první fázi, která dala velkou výhodu sovětského týmu, byl to on. Svaz sovětských socialistických republik družstvo získal ocenění nejvyšší standard, před Nory téměř 2 minuty. Švédové skončil třetí, což ukazuje nejlepší střelbu mezi 14 zemí.

"Dear" Gold

Asi nejpamátnější Alexander Ivanovič bylo vítězství v roce 1972 na XI Zimních olympijských hrách v Sapporu, Japonsko. Znovu rozhodnutím trenéra přichází na pódium startu vedl štafetu a nechal daleko za sebou soupeři. Ale pak se stalo nečekané - jeho ski zlomil, a podél trati nebyl jeden z členů týmu nahradit zařízení. Na jedné lyži nejde daleko a Tikhonov začala předjíždět pronásledovatelů. Někdo jiný, možná zastavit boje, ale olympijský vítěz pokračoval lyžařský kurz téměř kilometr.

Hrdinské úsilí Sovětského biatlonistka byli viděni německého sportovce Dieter Speer týmu NDR, který v tomto okamžiku rozcvičení před svým třetím stupni ochrany. Dal své vlastní lyže, které, bohužel, nepřišel kvůli velikosti příloh. Okamžitě přišel s právem zásob rezervního sportovce sovětského národního týmu, a Alexander Tichonov byl schopen držet krok s pelotonu, skončil devátý. Kolegové byli ohromeni jeho věnování a podporován vůlí vyhrát, mít vyhrál tak drahé „zlato.“

Alexander Tichonov: biatlon - jeho život

Během své dlouhé kariéry sportovec získal řadu ocenění: je jedenáctkrát mistrem světa, dvakrát vyšplhal druhý stupínek a zároveň získal bronzovou medaili. Jeho koruna disciplína byla individuální závod na 20 kilometrů, která se často nazývá „královský“. Dvakrát Alexander se stal vítězem Světového poháru ve sprintu na 10 km, což dokazuje, že planeta je nejrychlejší biatlonistka. A samozřejmě, že je prostě nenahraditelná v soutěži Relay: díky jeho účasti týmu Sovětského svazu vyhrál šestkrát na mistrovství světa, dvakrát se stala stříbrná medaile a jedna - bronz. V roce 1976, zlatá medaile prasátko SSSR doplněn nejvyšší standard na XII ZOH v rakouském Innsbrucku. Tentokrát Alexander Tichonov běžel v konečné fázi a díky koordinované práci týmu, před svými nejbližšími pronásledovateli téměř 4 minuty!

V roce 1977, mezinárodní společenství mu udělen titul „pana biatlonu.“

Za čtvrté zlato musel letět přes oceán, v americkém Lake Placid. V tomto okamžiku se trojnásobný mistr byl standardní nositelem týmu. XIII zimní olympijské hry byli rádi, že sovětských biatlonistů - na obou stranách týmu SSSR na pódiu stál sportovců NDR a Německo, resp.

V roce 1980, Alexander Tichonov rozhodl ukončit svou skvělou kariéru jako aktivní sportovec a začal trénovat. Jeho rekordní počet prestižních ocenění na olympijských hrách a mistrovství světa biatlonu mezi trvala 22 let.

trenér, podnikatel a prezident SBR

Nějaký čas Alexander trénoval dorostu SSSR biatlonu. Během zhroucení Sovětského svazu, stejně jako mnozí v zemi, se snažil ruku při podnikání.

V roce 1996, slavný sportovec v čele ruské Biatlon unii. Jako prezident RRF působil až do roku 2008. V současné době je známý olympijský vítěz i nadále sledovat novinky a sportovní vede svůj blog na osobní webové stránky.

A Alexander Tichonov, biatlon, pro které byl start do života společně s Kalašnikov koncernu pracuje na zlepšení ruční palné zbraně. Na základě svých 8 patentů.

Za zásluhy o sport biatlonu International Federation of Alexander Ivanovič oceněna titulem „nejlepší biatlonistka dvacátého století.“