Yuri Borzakovskiy: biografie, fotky a zajímavosti

Nejvyšší pozice ve středním běžců na dálku ženských pevně zabírají z Keni, Etiopie, severní Afriky. Zřídka každý evropský je schopen připojit horký deset nejlepších běžců na světě. Čím více významné úspěchy sportovec Yuri Borzakovsky, mistr Evropy, vítěz z olympijských her a četné laureátem mistrovství světa. Ale ne pro některé odměnu fanoušci ocení sportovce: každý závod s jeho účastí se stal skutečnou thriller, ve kterém je konečné řešení vždy odloženo na poslední chvíli.

Hlavní úprava výtrysk

Obyčejní fanoušci věří v disciplínách cross-country vše záleží pouze na fyzické kondici sportovce, a to jakékoliv rasy - je to jen soutěž o rychlosti. Avšak konkurence v ženském střední vzdálenosti zaujímá důležité místo je taktická bitva mezi sportovci. V tomto ohledu, mistrem a současný velmistr atletiku byl Yuri Borzakovskiy.

Sportovec, jakmile úspěšně běží na dlouhém sprintu měl velký výbušnou rychlost.

Aniž bychom si přáli, aby se zapojili do boje lepkavé v hlavní skupině soupeřů na dálku, rodák z Moskvy raději potichu spustit 500m za všechno, a pak lámání poslední zatáčku, která je součástí jeho vynikající rychlost a střílí dopředu zezadu odradit konkurenty.

Tak Yuri Borzakovskiy udělal jasný vítězství na olympijských hrách 2004 v Aténách a právě vyhrál všechna ocenění. Spolu se svým učitelem, pečlivě studoval možnosti jejich budoucích protivníků a velmi přesně určit tempo jeho běhu na dálku a definující okamžik pro poslední spurtu.

Z fotbalu v atletiku

Yuri Borzakovskiy se narodil v Moskvě v roce 1981 v malém městečku Kratovo. Jeho rodiče - obyčejní lidé. Moje matka pracovala jako vrátný, a jeho otec otočil volantem na popelářský vůz. Jura to bylo jmenováno po Gagarin, protože se narodil v mezinárodní den kosmonautiky.

Aktivní energický mladík nemohl sedět v klidu, miluje hrát fotbal a neustále se ztratil ve dvoře. V atletice Jurij Borzakovskij, jehož životopis mohl být jiný, přišel o téměř náhodou. Příchodu na stadionu, viděl skupinu chlapců, kteří hrají fotbal a připojil se k nim, aby společnost se k nim připojil v sekci. Cvičení Yuri se zúčastnili s potěšením, že postupoval neuvěřitelnou rychlostí ve dvanácti letech dokonce vysloužil přezdívku „keňskou“.

Mimochodem, keňské běžce byli dětství idoly kluk obdivoval jejich neuvěřitelné fyzikální vlastnosti a znal zpaměti, aby se dosáhlo nejlepších sportovců.

Vyhledávání sám

Fantastic postava nechá Yury vyzkoušet svou ruku v poměrně širokém spektru oborů cross-country. Povaha dokonale dobré srdce dodávat kyslík do těla, které poskytují odolnost. Dokonale Runner byl vyvinut i fyzicky: téměř 50% hmotnosti nohy byly čisté svalové.

Vzhledem k výborné rychlostí, běžel dobře v dlouhém sprintu, a dokonce soutěžil v ženských 200 metrů. Přesto prochází různými možnostmi, Yuri Borzakovskiy zastavil na střední vzdálenosti. Rychlost vytrvalost spolu s vynikající dokončovací trhnutím aby mu nejlépe projeví v 800, 1000, 1500 m.

Junior činy

Je ve vzdálenosti 800 m Jurij Borzakovskij vyhrál svůj první velký mezinárodní ocenění. Mu pomohl v rodném zdmi. Na Světových hrách mládeže v Moskvě v roce 1998 získal zlatou medaili na vzdálenosti 800 m, a to přidal další a stříbrnou medaili v 1500 m.

Na domácí scéně, Yuri Borzakovskiy byl také nezastavitelný. Stal se mistrem republiky mezi juniory na 1500m vzdálenost a vyhrál juniorský turnaj, kteří se zúčastnili v závodě na 400 metrů.

Nicméně, to už bylo jasné, že většina slibné vyhlídky, že je otevřený vosmisotmetrovke.

Vzestup hvězd atletiku

Rozkvět zůstávajících, tedy odborníci v ženském střední vzdálenosti, přichází s věkem, jako umu velmistrů atletiky zisk se zkušenostmi. Nicméně, Jurij Borzakovskij, sportovec s vynikající stavbou těla a vynikající intelekt, začal vyhrávat brzy. Ve věku 18 let, vyhrál dospělé mistrovství Ruska, pak ve stejném roce vyhrál mistrovství Evropy juniorů.

O rok později, Yuri Borzakovskiy šel na závažné mezinárodní úrovni, vyhrál zlato na halovém mistrovství Evropy. Aktualizace Jeho osobní maximum v létě, když s jistotou vyhrál zájezd do svých prvních olympijských her, které se v roce 2000 se konala v Sydney.

V těchto letech se zdálo, že hegemonie afrických sportovců v ženském střední vzdálenosti navždy stanovena. Od dob legendárního KUTS a Bolotnikov evropských zůstávajících prakticky neměl úspěch na vážné úrovni. Nicméně, Yuri Borzakovskiy postupně stala opravdovou hvězdou kontinentu v atletice. Po včerejším junior ve věku 19 let byl schopen dostat se do finále olympijských her v Sydney, soutěžit za stejných podmínek jako nejlepší, mluví o něm jako o možném vítězi příštích her v Aténách.

Hlavní vítězství své kariéry

Pre-olympijská sezona Yuri Borzakovskiy stále nabírá na obrátkách a vyhrál ve velkých turnajích. V roce 2003 debutoval v mistrovství světa, kde zůstal krůček od zlata. Je pozoruhodné, že mnozí odborníci říkají, není to, že africké získal běžec, a to zasloužila Borzakovskiy ztratil zlato.

Na olympijských hrách v Aténách, byl již považován za jeden z hlavních uchazečů o vítězství, a to navzdory přítomnosti takových gigantů jako Wilson Kipketer, mbulaeni mulaudzi.

Běžet finále na 800 metrů se stal jedním z nejpozoruhodnějších televizních přenosů z aténských her. Yuri Borzakovskiy zvolil oblíbené taktiky a většinu vzdálenosti držel za svými hlavními konkurenty. Nicméně, v určitém okamžiku se zdálo, že sportovec je příliš pozdě na to, aby konečné výtrysk. 50 metrů před cílem byl beznadějně za svými konkurenty, ale Yuri běžel jako vítr, a jen půl metru před cílovou čáru o slavných soupeřů.

Život po olympijském vítězství

Poté, co vyhrál na olympijských hrách v Aténách, Jurij Borzakovskij pevně zakořeněné v elitní atletiku a získal skutečně hvězdy stav. Nicméně, tvrdě pracující sportovec nebude zpomalit tempo a stále tvrdě pracoval v tréninku, aby se dosáhlo nových vítězství. V roce 2005 se stal na druhém místě v mistrovství světa, vzal bronzovou medaili, za soupeři v pomalém taktických posledních dvou letech.

Několik měsíců před olympijských her v Pekingu v roce 2008, Yuri Borzakovskiy (run, 800 m) ukázala svůj druhý výsledek v jedné z komerčních turnajů. Byl ve skvělé kondici a byl považován za jednoho z uchazečů o vítězství, ale v hlavním městě čeká na jeho selhání v Číně. S obtížemi lámání kvalifikaci v semi závodě Yuri vykazovala pouze třetí výsledek a ani prošel do finále.

Sám vysvětlil svou porážku neúspěšnou aklimatizaci a špatné kalkulace v přípravě na olympijské hry.

Po fiasku v Číně Jurij Borzakovskij několik let prováděny na nejvyšší úrovni. V roce 2011 se mu podařilo vzít bronzovou medaili na mistrovství světa, a to navzdory skutečnosti, že do té doby vyrostly generace talentovaných sportovců a hladový vyhrát.

Aktivní kariéru vynikající sportovec skončil v roce 2014, ale neřekl sbohem ke sportu, které jdou přes rok trénovat.

Yuri Borzakovskiy a jeho rodina

Se svou ženou, Irina, olympijský vítěz v Aténách setkal v mateřské škole. Met patnáct let později se rozhodla, že nebude možné oddělit, a v poměrně mladém věku byl ženatý. Mimochodem, jeho snoubenka také dříve zabýval v atletice.

Od té doby, oni měli dva syny, z nichž nejstarší je také podílí na atletiku a již vyhrál na turnajích mládeže.