Ruský biatlon Yana Romanova: biografie a kariéra ve sportu

Yana Romanova - známý ruský biatlonistka, několikanásobný vítěz olympijských her, světových a evropských šampionátů. Po skončení své sportovní kariéry nastoupil trénovat a politické aktivity.

Pozadí

Yana Romanova S. se narodil v květnu 1983 ve městě Kurgan. Když poprvé uviděl lyžování soutěže bylo zjištěno, aby se stal profesionálním sportovec. Moc rád se dostat krásné Yana plastové lyže. Realizace tohoto snu nemohl zabránit ani její matka, která se bála, že z důvodu častých tréninků Yana budou mít problémy s studijní výsledky.

Od té doby dětství Romanov se etabloval jako velmi odpovědnou sportovce. Ona nikdy bezdůvodně není vynechal trénink, jasně dodržovat všechny pokyny trenérů.

První kroky biathlon

V biatlonu Yana Romanova přišla na 15 let. Začala cvičit s trenérem Valery Samsonovich Kondakovova. O dva roky později, v regionálních soutěžích, mladý sportovec všiml trenér Anisimov Vladimir Semenovich, který převzal Romanov svému Omsku.

Zde John kombinovat tréninkového procesu se svými studiemi na místní univerzitě, kde studovala u sportovního instruktora. Intenzivní kurzy nebyly marné - dívka velmi brzy přišly první úspěchy v biatlonu trati.

na úspěchy juniorské úrovni

2002 přinesl Yana Romanova první úspěchy a slávu. Ona okamžitě propukla v horní třicet nejlepších juniorů ve světě. Již v příštím roce, ruská biatlonistka podařilo vyhrát stříbrných medailí mistrovství světa ve sprintu a pronásledování.

V relé Yana Romanova poprvé ve své kariéře, on byl vítěz mezinárodních soutěží. Po těchto vítězstvích mladý biatlonistka byl pozván do hlavního ruského národního týmu.

Profesionální kariéra

Jakmile Romanov v roce 2009 ve snaze získal bronzovou medaili na mistrovství světa s letním biatlonu, a poté obdržel stejnou cenu za Univerziáda pochodně začala vystupovat na Světovém poháru.

Debut Yana Romanova konala v 6. etapě v italském Anterselva. Ve sprintu, ruský stala třináctá, a ve snaze - dvacátým šestým. Ale nejlepším výsledkem bylo sedmé místo v individuálním závodu na mistrovství světa v Östersund.

V sezóně 2008/09 Iana Romanova nedokázali potěšit své fanoušky lepší výsledky na Světovém poháru. Ale přesto se ukázalo být: v evropském šampionátu v Ufě biatlonu první byla druhá ve sprintu, a pak třetí - ve stíhacím závodě.

Olympic odstartoval velmi dobře pro Romanov. Na druhém stupni v rakouském Hochfilzen ona a Sleptsova a Zaitseva Boulygina vyhrál štafetu. Pak tam byl čtvrté místo v „prostitutky“ ve slovinském Pokljuka, a za ním na druhém místě v relé v Ruhpolding, Německo.

Díky dobrým výsledkům, Romanov se stal součástí olympijského týmu. Ale ve Vancouveru, kdysi přišel na stopu: v individuálním závodě skončila teprve šestý v první desítce.

Navzdory katastrofálním vystoupení na olympijských hrách, Ian byl schopen ukončit sezónu poprvé vyhrát Světový pohár. Stalo se tak v Chanty-Mansijsku ve sprintu.

Další tři sezóny Romanova Yana nemohl dostat na pódium na Světovém poháru. Nejlepšího výsledku bylo jedenáctým v stíhacím závodě ve finském Lahti.

V roce 2013, Romanov spustit důkladný trénink na olympijských hrách v Soči. Zúčastnila se téměř ve všech fázích pravidelně získává kreditní body a Anterselva Sprint zařadil pátý. Na olympijských hrách Iana Romanova byl první devatenáctého ve sprintu, a pak - třiadvacátý ve stíhacím závodě. Po té došlo k výpadku v „prostitutkami“ - biatlonistka dokončena až v padesátých letech. Navzdory tomu, trenéři důvěryhodný Romanova do štafety a žádnou chybu. Spolu s Zaitseva Shumilova a Viluhinoy Yana získal stříbrnou medaili.

Po olympiádě v Soči biatlonu konat ještě jednu sezónu. Na Světovém poháru je pravidelně získává testovací body a v experimentálním smíšené relé v České Novo Mesto drtivě zvítězil. Kromě toho získala bronz na mistrovství světa mezi armádou v Boden.

V květnu 2015 Yana Romanova rozhodl ukončit svou profesionální kariéru.

Vnesportivnaya aktivitu

Po odchodu z biatlonu stezky Ian není rozloučil ke sportu. Vzala pozici sportovec instruktora atletických tréninkových týmů střediska.

Kromě toho, Ian S. Romanov se rozhodl zkusit své štěstí v politice. V roce 2016 byla zapsána jako člen předběžného hlasování o definici kandidáta strany „Jednotné Rusko“ ve volbách do Státní dumy. Bohužel, stříbrný medailista z olympijských her v Soči, a tady je na druhém místě s více než 18% hlasů.